Налаштування умов оплати в Odoo
Як встановити та використовувати умови оплати

Умови оплати визначають умови оплати рахунку-фактури. Вони застосовуються як до рахунків клієнтів, так і до постачальників.


Наприклад, для конкретного рахунку-фактури:

  • Оплата 50% протягом 10 днів

  • Оплата залишкового балансу протягом 30 днів

Примітка
Умови оплати відрізняються від виставлення рахунків у кількох областях. Якщо для певного замовлення ви зараховуєте клієнта до двох частин, це не термін сплати, а умови рахунку-фактури.

Налаштування

Налаштуйте звичайні умови оплати в меню "Налаштування" програми "Бухоблік". Опис терміну оплати - це той, який відображається в рахунку-фактурі або в розпорядженні продавця.


Термін платежу може мати один рядок (наприклад, 21 день) або декілька рядків (10% протягом 3 днів та кінцева оплата протягом 21 дня). Якщо ви створили термін платежу з кількома рядками, переконайтеся, що останній є балансом. (не робіть 50% через 10 днів, а 50% - за 21 день, тому що з округленням це може бути не рівно 100%)

Використання умов оплати

Умови оплати для клієнтів

Умови оплати можна встановити на:

  • клієнта: автоматично застосовуйте цю умову оплати за новими замовленнями на продаж або рахунками-фактурами для цього клієнта. Встановіть умови платежу для клієнтів, якщо ви надасте цю умову оплати для всіх майбутніх замовлень цього клієнта.

  • комерційну пропозицію: застосуйте цей термін платежу до всіх рахунків-фактур, створених за цією пропозицією або замовленням на продаж, але не на інші комерційні пропозиції

  • рахунок-фактуру: застосуйте умову платежу лише до цього рахунку-фактури

Якщо в рахунку-фактурі вказано платіжний термін, запис журналу, пов'язаний із рахунком-фактурою, відрізняється. Без умови оплати або податку, рахунок-фактура в розмірі 100 доларів видасть запис цього журналу:

 

Рахунок
Дата оплати
Дебет
Кредит
Розрахунки з дебіторами

100

Дохід


100

Якщо ви виставляєте рахунок-фактуру з 1 січня з терміном платежу в розмірі 10% протягом трьох днів та кінцевою оплатою протягом 30 днів, ви отримуєте наступний запис журналу:

 

Рахунок
Дата оплати
Дебет
Кредит
Розрахунки з дебіторами
03 Січня
10

Розрахунки дебіторами
30 Січня
90

Дохід


100

У виписці клієнта ви побачите два рядки з різними термінами.

Умови оплати для продавців

Найпростіший спосіб керувати умовами платежу для рахунків постачальників - це фіксувати термін сплати за рахунком. Вам не потрібно призначати умову оплати, достатньо лише терміну оплати.


Але якщо вам потрібно керувати умовами постачальника з кількома розстрочками, ви все ще можете користуватися платіжними умовами, так само, як у рахунках-покупцях. Якщо ви встановили термін платежу на рахунку постачальника, вам не потрібно встановлювати термін сплати. Точна дата внесення всіх платежів буде автоматично створена.

Sign in to leave a comment
Налаштування округлення цін
Методи округлення цін в Odoo та їх застосування